baner
 «  przewijaj zdjęcia  » 

UWAGA: Zdjęcia i filmy mogą przedstawiać różne warianty produktu. Cena odpowiada jednostce miary.

CollectA 88414 Lew afrykański rozmiar:L (004-88414)

PRODUKT NIE JEST OBECNIE DOSTĘPNY
CENA: 17.40

dostępność: niedostępny

Figurka kolekcjonerska firmy Collecta. Produkty tej firmy cechują się najwyższą jakością oraz idealnym odwzorowaniem kolorów i kształtów.
Cała kolekcja obejmuje przeszło 553 figurek zwierząt, postaci oraz akcesoriów .


na podstawie Wikipedii:
.
Lew to król zwierząt. Jest dużym, mięsożernym ssakiem lądowy z rodziny kotowatych. drugi po tygrysie – co do wielkości; wśród czterech ryczących, wielkich kotów. Jest najbardziej towarzyskim kotem. Zaliczany do tzw. wielkiej piątki Afryki: pięciu najbardziej niebezpiecznych zwierząt afrykańskich (słoń, nosorożec, bawół, lew i lampart).
.
Samiec lwa, łatwo rozpoznawalny po grzywie, może ważyć 150-250 kg. . Samice są znacznie mniejsze, ważą ok.160 kg (największe 185 kg) i nie posiadają grzywy. Niegdyś zamieszkiwały Afrykę, Azję i Europę. Współcześnie występują tylko w Afryce, gdzie są narażone na wyginięcie i szczątkowo w Indiach, gdzie ich stan liczebny określony został jako krytyczny.
.
Na krótkich dystansach może osiągnąć prędkość do 60 km/h. Jest raczej sprinterem, a nie długodystansowcem.
W sprzyjających warunkach ryk lwa słychać z odległości pięciu kilometrów. Lwia grzywa jest uważana za oznakę zdrowia samca, im bujniejsza, tym silniejszy i sprawniejszy jest noszący ją osobnik.
.
Lwy są mięsożercami polującymi głównie na ssaki kopytne, jak antylopy, zebry, gazele, bawoły afrykańskie, żyrafy i guźce oraz sporadycznie młode większych ssaków, takich jak słonie, hipopotamy czy nosorożce. Gdy brakuje pokarmu, zdarza im się napadać na zwierzęta hodowlane, zjadać gryzonie, ptaki czy padlinę, a nawet ludzi.
Powrót

Przejdź do: ZWIERZĘTA DZIKIE