baner
 «  przewijaj zdjęcia  » 

UWAGA: Zdjęcia i filmy mogą przedstawiać różne warianty produktu. Cena odpowiada jednostce miary.

COLLECTA 88205 CZARNA PANTERA rozmiar:M (004-88205)

CENA: 11.80

dostępność: wysyłamy w ciągu 24h

wymiary: 11 x 3.5cm
Lampart (pantera, leopard, rysiec) to drapieżny ssak z rodziny kotowatych. Są niebywale zwinne i silne. Potrafią wykonywać 6 - 8 metrowe skoki. Potrafią się spinać, stąpać po cienkich gałęziach, potrafią świetnie pływać. Żyją od 15 - 25 lat. Jego bronią są kły i ostre pazury. Zamieszkuje całą Afrykę i środkową Azję
Jego sierść jest błyszcząca, na grzbiecie i bokach usiana ciemnymi plamami o wielkości grochu albo orzecha. Czarne pantery to tzw. osobniki melanistyczne. Swoją barwę zawdzięczają większej ilości pigmentu (melaniny). Przy dobrym świetle można zauważyć charakterystyczne cętki.
Poluje w nocy, na lisy, zające, mangusty, perliczki, węże, jaszczurki, ryby, młode antylopy, świnie rzeczne, szakale, gryzonie, małpy (najczęściej szympansy) i wiewiórki. Rzadziej poluje na większe zwierzęta takie jak bawoły i antylopy nilgau. Zdarzają się również lamparty ludojady, lecz to najczęściej stare osobniki, niezdolne do polowań, lub samice wychowujące młode. Rekord w pożeraniu ludzi ustanowił lampart Rudraprayag, który zabił ponad 125 osób.
Koty bengalskie powstały poprzez skrzyżowanie lamparta azjatyckiego z kotem domowym, w celu uzyskania kota domowego o pięknym umaszczeniu, zbliżonym do lamparta.
Powrót

Przejdź do: ZWIERZĘTA DZIKIE